Neriskujte! Prečo mať poistenie?

Za posledných 5 rokov bolo na Slovensku a v ČR ukradnutých 52 tisíc bicyklov a ebike v hodnote viac ako 40 miliónov €.

Áno, bohužiaľ je to tak! A to ani nepočítame všetky ukradnuté kolobežky, e-kolobežky alebo cyklistické vozíky. Ďalšie desiatky miliónov eur predstavujú škody spôsobené rôznymi pádmi počas jazdy, zrážkami alebo nehodami, prírodnými katastrofami, krádežami, vandalizmom a poškodením príslušenstva. Preto sme vytvorili BikePlan, poistný produkt navrhnutý tak, aby stopercentne chránil vášho dvojkolesového partnera nielen pred krádežou, ale aj pred poškodením a inými rizikami. Skôr ako sa v pokoji rozhodnete, pozrime sa na poistnú ochranu.

1

Krádež z budovy, priestorov alebo voľného priestranstva

Slušný bicykel, elektrobicykel alebo kolobežka... stojí veľa peňazí, preto ho musíte starostlivo chrániť. Ak vám ich zlodej ukradne spred obchodu, reštaurácie, športoviska alebo napríklad z garáže, pivnice, bytu, chaty, kancelárie a vy nemáte poistenie, pravdepodobne budete škrípať zubami. Krádeži sa nevyhne nikto z nás, a to je prvý dôvod, prečo sa poistiť!

Výber poistenia
2

Poškodenie alebo zničenie pri páde či havárii

Myslíme na všetky situácie, ktoré sa stávajú každý deň! Takmer každý z nás z času na čas spadne z bicykla, preletí cez riadidlá, havaruje, keď sa niekomu alebo niečomu vyhýba, a sem-tam si dokonca poškodí niektorú časť. Ak poškodíte rám, tlmiče, zlomíte vidlicu, roztrhnete prehadzovačku, batériu alebo napríklad motor, nič sa nedeje, všetky diely sú kryté poistením.

Výber poistenia
3

Krádež z auta alebo nosiča bicyklov

Všetci to poznáme, keď si na chatu berieme bicykle, e-biky a kolobežky. Podobne je to, keď ideme s priateľmi na trail, na dovolenku alebo do bike parku. Bez ohľadu na to, či je váš bicykel v aute alebo na nosiči a všetko je riadne uzamknuté, zlodeji číhajú na každom rohu. V takýchto prípadoch sa neodporúča poistenie podceňovať, pretože napríklad pri elektrobicykloch môže byť celková suma až 5-miestna!

Výber poistenia
4

Poškodenie alebo zničenie počas prepravy

Môžete sa na nás spoľahnúť! Nemyslíme len na krádež, ale aj na poškodenie poistených vecí. Ak sa vášmu dvojkolesovému parťákovi počas prepravy niečo stane, napr. bicykel spadne zo stojana, nezmestí sa do podzemnej garáže, vodič sa nepozrie dopredu a zaparkuje vám do kufra, nebojte sa, poistenie BikePlan vás ani v tomto prípade nenechá na holičkách.

Výber poistenia
5

Poistenie osobných vecí vo vreckách alebo batohu

Úplne jedinečné! Poistenie BikePlan kryje riziko poškodenia vašich osobných vecí. Áno, čítate správne!  Či už máte vo vrecku, batohu, drese alebo džínsoch predmety, ktoré sa môžu pri páde poškodiť, sú automaticky poistené do výšky 400 €. Ak jazdíte na bicykli, ebajku alebo skútri a spadnete a zraníte sa, môžete si uplatniť nárok na odškodnenie. To je skvelé, však?

Výber poistenia

Mať poistenie BikePlan je rovnako samozrejmé ako poskytnúť pomoc neznámemu cyklistovi, keď spadne alebo pichne koleso. Viete, že...?

Ohľaduplnosť je neoddeliteľnou súčasťou každého zodpovedného jazdca na bicykli.  Či už jazdíte na bicykli alebo kolobežke málo, alebo každý deň... Mať poistenie svojho majetku, ale aj zodpovednosti za škodu spôsobenú jeho prevádzkou, je krok správnym smerom... veď sme len ľudia, všetci robíme chyby a nikdy neviete, čo sa môže stať.

6

Zodpovednosť za škody spôsobené prevádzkou

Poistenie zodpovednosti za škodu, ktorú môžete spôsobiť pri jazde na bicykli, elektrobicykli, kolobežke alebo e-kolobežke, je druh povinného zmluvného poistenia, ktoré poznáte pri autách. V praxi to znamená, že ak vy alebo cudzia osoba jazdíte na spomínanom predmete poistenia a spôsobíte nehodu a s ňou spojenú škodu na cudzom majetku alebo zdraví, nemusíte zo svojej peňaženky vytiahnuť ani euro.

Výber poistenia
7

Vandalizmus a lúpežné prepadenia

"Peniaze alebo život!", túto vetu poznáme z detektívok. Ale čo ak otázka znie: "Bicykel, kolobežka atď., alebo ti ublížim?" Desí vás to? Nemusí, môžete sa spoľahnúť, že vám BikePlan pomôže aj v prípade, že vás prepadnú a násilím vám ukradnú poistený predmet. Rovnako ako v prípade, že niekto úmyselne akýmkoľvek spôsobom poškodí váš bicykel. Takže môžete byť pokojní za každých okolností.

Výber poistenia
8

Poistenie motora, batérie, riadiacej jednotky a displeja

Je váš dvojkolesový parťák poháňaný motorom? Nebojte sa, ak mu dôjde dych! Motor, batéria a displej vášho bicykla sú poistené rovnako ako celý váš e-bike alebo e-kolobežka. Ak dôjde k odcudzeniu batérie, motora, riadiacej jednotky alebo displeja alebo k ich poškodeniu pri nehode alebo pádu, naše poistenie to vyrieši za vás a vy môžete pokračovať v jazde bez obáv.

Výber poistenia
9

Pripoistenie špeciálnych tratí a miest

Rozsvietia sa vám oči a tep vám vyletí nahor, keď vidíte krásne traily, dropy a pre mnohých aj šialenstvo singletrackov, downhillov alebo bikeparkov? Brzdí vás pocit, že váš dvojkolesový miláčik taký adrenalín jednoducho "nedá" a niečo sa mu stane? S poistením týchto špeciálnych tratí a miest vás vaše obavy môžu nechať pokojnými! Tak do toho.

Výber poistenia
10

Závodné pripoistenie ako hobby alebo profesionál

Jazdíte na cestných, MTB alebo enduro pretekoch ako profesionál, alebo ste skôr amatérsky cyklista, ktorý sa nebojí zmerať si svoju kondíciu s tisíckami ďalších nadšencov? Naše poistenie pre vášho dvojkolesového parťáka je pripravené na takýto druh zaťaženie. Rozšírte svoje poistenie na všetky typy organizovaných pretekov v EÚ a sústreďte sa len na víťazstvo!

Výber poistenia
11

BONUS - Poistenie proti poškodeniu príslušenstva

Naozaj? Áno! U nás máte poistené osobné veci aj príslušenstvo proti zničeniu/poškodeniu v dôsledku pádu alebo úrazu až do výšky 400 €. Ak v lepšom prípade "spadnete" alebo "letíte" cez riadidlá a odnesie to navigácia, tachometer, svetlo alebo iné príslušenstvo....môžete sa na nás spoľahnúť! Pokiaľ poistenie, tak také, ktoré chráni všetky možné riziká!

Výber poistenia

Čo sľúbime, to aj splníme!

Priateľský, ľudský a zákaznícky prístup je súčasťou našej DNA. Hovoríme tak, aby ste nám rozumeli, neskrývame sa za zložité právne formulácie a jemné drobné písmo, nemáme žiadne "ale" skryté medzi riadkami alebo v poznámkach pod čiarou. Poistenie BikePlan je spoľahlivé, transparentné, jednoduché a ponúka najširšiu poistnú ochranu na trhu. Za BikePlan Insurance stoja česká MyPlan Insurance a nemecká poisťovňa HDI Global Specialty SE s celosvetovou pôsobnosťou a ročným obratom viac ako 40 miliárd €.

Čo o nás hovoria?

Zuzana P.

"Väčšinou jazdím na cestnom bicykli, BikePlan je pre mňa najlepší spôsob, ako chrániť svojho miláčika pred kvalitou slovenských ciest."

Ondrej L.

"Čoraz viac času trávim v bikeparkoch. Kamarát mi odporučil BikePlan, takže mám poistenie bicykla a pripoistenie pre downhill."

Martin C.

"Už roky jazdíme ako skupina, a keď sme zistili, že môžeme poistiť naše bicykle a seba, neváhali sme ani minútu. Nikdy neviete."

Anna K.

"Ročne najazdím viac ako 11 tis. km a zúčastňujeme sa mnohých pretekov, na ktoré sme pripoistení, takže BikePlan bola jasná voľba."

Ján B.

"V zime jazdíme do Španielska. BikePlan mi vyhovuje, pretože je cenovo dostupný, má najširšiu poistnú ochranu a platí v celej EÚ."

Zdenko M.

"V mojom veku sa oplatí akékoľvek poistenie. Som rád, že môžem jazdiť na bicykli, a ak sa niečo stane, BikePlan to zaplatí."

Karol V.

"Preteky, singletrack a traily, to je moja vášeň. Som v sedle každý deň a neviem si predstaviť, že by som jazdil bez poistenia bicykla."

Hana H.

"Kúpili sme si elektrobicykle a to úplne zmenilo náš pohľad na cyklistiku. Je skvelé, že BikePlan chráni aj motor a batériu."

Tomáš R.

"Na poistení BikePlan oceňujem okrem krádeže aj ochranu proti poškodeniu súčastí bicykla v prípade pádu alebo nehody."

Václav P.

"Naša rodina, vrátane syna, snachy a vnúčat, má poistené všetky naše bicykle, e-biky a kolobežky z garáže. Fantastické!"

Martin J.

"Často prevážame bicykle a cyklovozík na nosiči a už viackrát sa stalo, že spadol a bol problém. Mať BikePlan bola jasná voľba."

Tereza D.

"S otcom chodíme na traily a občasný pád, pri ktorom sa niečo zničí, k tomu patrí. Sme radi, že máme poistenie BikePlan!"

Petra M.

"Poistenie bicykla som si vybavila online a navyše mi BikePlan odporučil poistenie zodpovednosti, čo je skvelá komplexná poistka."

Zuzana R.

"Mám e-kolobežku na jazdu do práce a po meste, takže mám poistenie a zodpovednosť za kolobežky. Nikdy neviete, čo sa môže stať."

Ivan a Eliška Š.

"Jazdu na kolobežke milujeme. Stojí to za to, aby ste boli fit a videli tú krásu. Rovnako ako poistenie BikePlan, ktoré máme."

Gabriela R.

"Prečo mám poistenie BikePlan? Pretože som zodpovedná matka a chránim nielen svoje deti, ale aj cyklovozík."

Dan a Silvia M.

"Už dlho sme chceli poistiť oba naše bicykle, teraz máme výhodné poistenie u BikePlanu, je to kompletné cyklopoistenie!"

Julinka K.

"Nie som závodníčka, ale svoj elektrobicykel mám tak rada, že som si ho a nakoniec poistila u spoločnosti BikePlan."

Milan Z.

"Rád jazdím na trailoch, preto som si poistil bicykel a pridal poistenie pre singletracky, downhill až po bikeparky."

Jakub B.

"Často vidím na sieťach zúfalé výzvy o zdieľanie príspevkov krádeži biku. BikePlan ma presvedčil a svoj stroj mám poistený."

Pavla L.

Auto za 10 tis € môže poistiť ktokoľvek vr. povinného ručenia, ale bicykel môže takto poistiť len BikePlan. Som spokojná.

Ondrej J.

"Cyklistike sa venuje celá naša rodina vrátane detí. Sme radi, že nám BikePlan umožnil poistiť naše bicykle aj cyklovozík."

Veronika Č.

"S manželom sme vymenili bicykle za e-biky a jazdíme na nich oveľa viac. Takéto šťastie si na cestách jednoducho poistíte."

Marek S.

"Užívam si zjazdy a adrenalín, ktorý cítim, keď sa pozerám dole do priepastí. Zabezpečiť si bicykel bolo jednoznačné."

Renáta K.

"Neviem si predstaviť život bez bicykla. Po kúpe e-bikov sme precestovali polovicu Európy. Poistenie BikePlan chráni všetko a je za skvelú cenu."

Agáta B.

"Dlho som hľadala kvalitné poistenie, ale buď sú to samé obmedzenia, alebo malé krytie. Ani na chvíľu som neváhala a vybrala som si BikePlan."

Karol V.

"O poistení proti krádeži bicykla od BikePlan sme sa dozvedeli úplnou náhodou a rozhodnutie poistiť bolo jasné!"

Katarína B.

"Raz mi už bicykel ukradli a poistenie proti krádeži a poškodeniu bolo s BikePlanom za skvelú cenu. Tak prečo to riskovať!"

Tomáš J.

"Na Slovensku som nenašiel žiadnu poisťovňu, ktorá by môj elektrobicykel poistila tak rozsiahlo ako BikePlan. Ďakujem, odporúčam."

„Recenzie a hodnotenia nijako neoverujeme ani nekontrolujeme. Preto nemôžeme zaručiť, že pochádzajú od spotrebiteľov, ktorí skutočne využili naše služby. Recenzie a hodnotenia však uverejňujeme bez ohľadu na ich obsah a nie sú nami ani nikým iným nijako ovplyvňované ani upravované.“