No stress Čo poisťujeme?

Určite všetci poznáte havarijné poistenie. Predstavte si, že takéto poistenie môžete uzavrieť aj pre svojho dvojkolesového parťáka jednoducho online.

Riziká, ktoré sú zahrnuté v havarijnom poistení a povinnom poistení spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, sa vám môžu prihodiť aj s bicyklom, e-bikom, kolobežkou, e-kolobežkou alebo cyklovozíkom, a to oveľa častejšie. Bicykel sa dá ľahšie ukradnúť alebo poškodiť ako auto. Videli ste napríklad niekedy niekoho bežať s autom na chrbte? My nie, ale s kolobežkou pod pazuchou áno! Koniec koncov, je oveľa jednoduchšie odrezať zámok na bicykli, nasadnúť naň a odísť, ako otvoriť auto bez kľúča a naštartovať ho.

Poistná ochrana v prípade možného poškodenia pri nehode alebo páde je pre poistenie BikePlan samozrejmosťou. Skvelé je, že sa vzťahuje na všetky pevné komponenty, príslušenstvo a osobné veci. Asi každý pozná ten pocit, keď spadne a v priebehu niekoľkých sekúnd jednoducho letí. Pri jazde na bicykli alebo kolobežke sú nehody, kolízie alebo neočakávané pády príliš časté. Preto sa vám zdá, že aj naši dvojkolesoví parťáci sú naozaj oveľa krehkejší ako autá. Preto je potrebné ich riadne chrániť "pred všetkými neočakávanými udalosťami", aby ste si mohli jazdu na nich naplno užiť.

BikePlan poskytuje vám a vášmu dvojkolesovému parťákovi maximálnu poistnú ochranu s najširším krytím rizík na ceste, poľnej ceste, v lese, na singletrackoch, v bikeparkoch a v extrémne náročnom teréne. A nemusíte myslieť na to, čo sa stane, keď...

Prehľad poistenia

Prehľad poistenia
majetku a zodpovednosti


Bicykel

E-bike

Kolobežka

E-kolobežka

Cyklovozík
Na akú sumu môžem poistiť svojho dvojkolesového partáka online?
Až 15 tis € Až 15 tis € Až 10 tis € Až 10 tis € Až 10 tis €
Na ako dlho sa dojednává online poistenie?
12 mesiacov 12 mesiacov 12 mesiacov 12 mesiacov 12 mesiacov
Kde všade platí poistenie?
Celá Európa Celá Európa Celá Európa Celá Európa Celá Európa
Sú poistené aj jednotlivé časti poisteného predmetu?
Áno Áno Áno Áno Áno
Sú osobné veci poistené pre prípad nehody alebo pádu?
Áno 400 € Áno 400 € Áno 400 € Áno 400 € Áno 400 €
Je príslušenstvo poistené pre prípad nehody alebo pádu?
Áno 400 € Áno 400 € Áno 400 € Áno 400 € Áno 400 €
Odcudzenie z uzamknutého priestoru.
Áno Áno Áno Áno Áno
Krádež z voľného priestranstva, ak je predmet poistenia uzamknutý.
Áno Áno Áno Áno Áno
Krádež na voľnom priestranstve, pokiaľ nie je predmet poistenia uzamknutý.
Nie Nie Nie Nie Nie
Krádež zo zamknutého nosiča bicyklov na vozidle.
Áno Áno Áno Áno Áno
Odcudzenie z priestorov hotela alebo iného ubytovacieho zariadenia.
Áno Áno Áno Áno Áno
Krádeže z garáží a iných uzamknutých skladovacích priestorov.
Áno Áno Áno Áno Áno
Odcudzenie iba batérie z e-bicykla alebo e-kolobežky.
Nie je Áno 50% Nie je Áno 50% Nie je
Krádež príslušenstva (tachometer, zvonček, taška, svetlo, nosič atď.).
Nie Nie Nie Nie Nie
Je poistené aj lúpežné prepadnutie?
Áno Áno Áno Áno Áno
Poškodenie poistenej veci a všetkých jej súčastí počas prepravy.
Áno Áno Áno Áno Áno
Poškodenie batérie e-bicykla alebo e-kolobežky pri nehode alebo páde.
Nie je Áno 100% Nie je Áno 100% Nie je
Poškodenie motora e-bicykla alebo e-kolobežky pri nehode alebo páde.
Nie je Áno 100% Nie je Áno 100% Nie je
Je poistený aj vandalizmus?
Áno Áno Áno Áno Áno
Živelné škody - povodeň, blesková povodeň, blesk, požiar, víchrica.
Áno Áno Áno Áno Áno
Pripoistenie pre singltrek, singltrail, downhill, bikepark a podobne.
Áno Áno Áno Áno Áno
Pripoistenie rizík pre hobby alebo profesionálne pretekárske aktivity.
Áno Áno Áno Áno Nie
Pripoistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou poistenej veci.
Áno Áno Áno Áno Áno
Závady, ktoré môžu vzniknúť na predmete poistenia počas záručnej doby.
Nie Nie Nie Nie Nie

Pýtate sa, my odpovedáme...

Ako vybaviť poistenie BikePlan?

Poistenie si môžete jednoducho vybaviť online a nezaberie vám to viac ako 5 až 10 minút času. Pre svoj bicykel, elektrobicykel, kolobežku, e-kolobežku alebo cyklovozík si môžete poistiť celkovo 12 poistných rizík.

Na akú dobu a odkedy platí poistenie?

Poistenie sa uzatvára na obdobie 12 mesiacov (1 rok) s možnosťou ročného predĺženia na ďalší rok. Platí od nasledujúcej "polnoci" alebo od dátumu podľa vášho výberu. Nie je to pekné?

Ako môžem nahlásiť poistnú udalosť?

Poistnú udalosť môžete nahlásiť po prihlásení do svojej klientskej sekcie. Nájdete tu aj kartu "Nahlásiť škodu". Stačí popísať, čo sa stalo, nahrať fotografie alebo iné dokumenty a odoslať. Každú poistnú udalosť sa snažíme vyriešiť a uzavrieť čo najskôr.

Kde všade platia poistenie?

Poistenie BikePlan je platné v rámci geografickej Európy. Samozrejme, vrátane Slovenskej republiky.

Aká je maximálna poistná suma pri dojednaní online?

Maximálna suma poistenia, ktorú možno uzavrieť online, sa vzťahuje na bicykle, elektrobicykle, kolobežky, e-kolobežky a cyklistické vozíky do výšky 10.000 €. V prípade zodpovednosti za škodu spôsobenú dopravou do výšky 400.000 €. Ak si chcete poistiť bicykel napríklad na 40.000 € alebo e-bicykel na 20.000 €. Neváhajte nás kontaktovať.

Môžem poistiť starší bicykel, e-bike alebo kolobežku?

Samozrejme. Svoj bicykel, elektrobicykel, kolobežku, e-kolobežku alebo cyklovozík si môžete poistiť sami kedykoľvek kompletne online od okamihu ich kúpy. V BikePlane nemáme žiadne maximálne obmedzenia veku vášho dvojkolesového parťáka! Poistíme vám nový bicykel aj napríklad e-bike, na ktorom jazdíte už sedem sezón.

Musím vás navštíviť a vykonať fyzickú kontrolu v predajni?

Ale nie, takto to tu nefunguje! Pri online vybavovaní si všetko vybavíte sami. Úplne vám dôverujeme! Po uzatvorení poistenia jednoducho postupujte podľa pokynov, ktoré ste dostali v e-maile. Odfoťte poistenú položku telefónom a nahrajte fotografie vrátane sériového čísla do klientskej sekcie. Je to veľmi jednoduché, môžete to urobiť do 14 kalendárnych dní.

V čom je poistenie BikePlan jedinečné?

Trápilo nás, že na trhu neexistuje online poistenie, ktoré by chránilo našu peňaženku aj našich dvojkolesových parťákov. Preto sme si ho prispôsobili a upravili tak, aby bolo zmysluplné a použiteľné pre každého. Aby malo čo najširšiu poistnú ochranu, ktorá okrem krádeže zahŕňa aj poistenie všetkých súčastí proti poškodeniu alebo poistenie osobných vecí a príslušenstva, ktoré nikto nechcel poistiť. A keďže väčšina z nás jazdí aj každý deň, pridali sme voliteľné pripoistenie pre špeciálne trate, miesta alebo preteky.

Čo o nás hovoria?

Zuzana P.

"Väčšinou jazdím na cestnom bicykli, BikePlan je pre mňa najlepší spôsob, ako chrániť svojho miláčika pred kvalitou slovenských ciest."

Ondrej L.

"Čoraz viac času trávim v bikeparkoch. Kamarát mi odporučil BikePlan, takže mám poistenie bicykla a pripoistenie pre downhill."

Martin C.

"Už roky jazdíme ako skupina, a keď sme zistili, že môžeme poistiť naše bicykle a seba, neváhali sme ani minútu. Nikdy neviete."

Anna K.

"Ročne najazdím viac ako 11 tis. km a zúčastňujeme sa mnohých pretekov, na ktoré sme pripoistení, takže BikePlan bola jasná voľba."

Ján B.

"V zime jazdíme do Španielska. BikePlan mi vyhovuje, pretože je cenovo dostupný, má najširšiu poistnú ochranu a platí v celej EÚ."

Zdenko M.

"V mojom veku sa oplatí akékoľvek poistenie. Som rád, že môžem jazdiť na bicykli, a ak sa niečo stane, BikePlan to zaplatí."

Karol V.

"Preteky, singletrack a traily, to je moja vášeň. Som v sedle každý deň a neviem si predstaviť, že by som jazdil bez poistenia bicykla."

Hana H.

"Kúpili sme si elektrobicykle a to úplne zmenilo náš pohľad na cyklistiku. Je skvelé, že BikePlan chráni aj motor a batériu."

Tomáš R.

"Na poistení BikePlan oceňujem okrem krádeže aj ochranu proti poškodeniu súčastí bicykla v prípade pádu alebo nehody."

Václav P.

"Naša rodina, vrátane syna, snachy a vnúčat, má poistené všetky naše bicykle, e-biky a kolobežky z garáže. Fantastické!"

Martin J.

"Často prevážame bicykle a cyklovozík na nosiči a už viackrát sa stalo, že spadol a bol problém. Mať BikePlan bola jasná voľba."

Tereza D.

"S otcom chodíme na traily a občasný pád, pri ktorom sa niečo zničí, k tomu patrí. Sme radi, že máme poistenie BikePlan!"

Petra M.

"Poistenie bicykla som si vybavila online a navyše mi BikePlan odporučil poistenie zodpovednosti, čo je skvelá komplexná poistka."

Zuzana R.

"Mám e-kolobežku na jazdu do práce a po meste, takže mám poistenie a zodpovednosť za kolobežky. Nikdy neviete, čo sa môže stať."

Ivan a Eliška Š.

"Jazdu na kolobežke milujeme. Stojí to za to, aby ste boli fit a videli tú krásu. Rovnako ako poistenie BikePlan, ktoré máme."

Gabriela R.

"Prečo mám poistenie BikePlan? Pretože som zodpovedná matka a chránim nielen svoje deti, ale aj cyklovozík."

Dan a Silvia M.

"Už dlho sme chceli poistiť oba naše bicykle, teraz máme výhodné poistenie u BikePlanu, je to kompletné cyklopoistenie!"

Julinka K.

"Nie som závodníčka, ale svoj elektrobicykel mám tak rada, že som si ho a nakoniec poistila u spoločnosti BikePlan."

Milan Z.

"Rád jazdím na trailoch, preto som si poistil bicykel a pridal poistenie pre singletracky, downhill až po bikeparky."

Jakub B.

"Často vidím na sieťach zúfalé výzvy o zdieľanie príspevkov krádeži biku. BikePlan ma presvedčil a svoj stroj mám poistený."

Pavla L.

Auto za 10 tis € môže poistiť ktokoľvek vr. povinného ručenia, ale bicykel môže takto poistiť len BikePlan. Som spokojná.

Ondrej J.

"Cyklistike sa venuje celá naša rodina vrátane detí. Sme radi, že nám BikePlan umožnil poistiť naše bicykle aj cyklovozík."

Veronika Č.

"S manželom sme vymenili bicykle za e-biky a jazdíme na nich oveľa viac. Takéto šťastie si na cestách jednoducho poistíte."

Marek S.

"Užívam si zjazdy a adrenalín, ktorý cítim, keď sa pozerám dole do priepastí. Zabezpečiť si bicykel bolo jednoznačné."

Renáta K.

"Neviem si predstaviť život bez bicykla. Po kúpe e-bikov sme precestovali polovicu Európy. Poistenie BikePlan chráni všetko a je za skvelú cenu."

Agáta B.

"Dlho som hľadala kvalitné poistenie, ale buď sú to samé obmedzenia, alebo malé krytie. Ani na chvíľu som neváhala a vybrala som si BikePlan."

Karol V.

"O poistení proti krádeži bicykla od BikePlan sme sa dozvedeli úplnou náhodou a rozhodnutie poistiť bolo jasné!"

Katarína B.

"Raz mi už bicykel ukradli a poistenie proti krádeži a poškodeniu bolo s BikePlanom za skvelú cenu. Tak prečo to riskovať!"

Tomáš J.

"Na Slovensku som nenašiel žiadnu poisťovňu, ktorá by môj elektrobicykel poistila tak rozsiahlo ako BikePlan. Ďakujem, odporúčam."

„Recenzie a hodnotenia nijako neoverujeme ani nekontrolujeme. Preto nemôžeme zaručiť, že pochádzajú od spotrebiteľov, ktorí skutočne využili naše služby. Recenzie a hodnotenia však uverejňujeme bez ohľadu na ich obsah a nie sú nami ani nikým iným nijako ovplyvňované ani upravované.“